Vajinoplasti ameliyatı sonrası cinsel yaşam nasıl?

Kadınlarda cinsel hayatın başlamasıyla vajen esneme başlamaktadır. Bu esnemenin derecesi, kişinin Kollagen ve bağ doku yapısı, sigara ve alkol kullanımı, cinsel ilişkinin sıklığı, gebelik, menopoz gibi hormonal değişiklikler, özellikle normal doğumlar gibi faktörlere göre değişir.

Vajende genişleme ile hem erkek hem de kadında haz alamama, cinsel ilişki esnasında rahatsız edici seslerin gelmesi, büyük tuvaletini yaparken zorlanma, vajenden hava gelmesi, idrar kaçırma gibi şikayetlere neden olmaktadır. Bir çok kadını jinekoloğa getiren sebebin başında, cinsel has alamamak. Hatta çoğu zaman eşleri tarafından gönderilmektedirler. Bu problem giderilmediği takdirde eşler arasında sorun oluşmaya başlamaktadır.

Bu sorunların çözümü iki şekilde olmaktadır. Lazer yöntemi yada cerrahi yöntemi operasyonlarla. Laser yönteminde seans sayısı tedavi esnasında belirlenir. Bu belirli bir süre işe yaramaktadır. Cerrahi yöntemin kalıcılığı daha uzun süredir. Daha fazla bilgiyi web sayfamızda bulabilirsiniz. Bilgi amaçlıdır.

rs-amouresthetic.com her zaman en iyi çözümleri sunmaya devam edecektir.

Leave a reply