Sakal, Bıyık Ekimi

Erkeklerde sakal ve bıyık psikoloji bakımından önemli etkiye sahiptir. Saç ve kaş ekimine göre sakal, bıyık ekimleri daha zor ve hassasiyet gerektiren bir ekimdir.

Seyreklik ve bölgesel dökülme durumlarında rahatlıkla ekim yapıla bilir. Teknik olarak daha doğal olduğu için FUE yöntemi tercih edilmektedir. Ekim zamanı ense bölgesindeki dökülmeye dirençli saç kökleri kullanılmaktadır. Ekim zamanı en önemli ayrıntılardan biri açılan kanalların yatık bir şekilde açılması ve tekli olacak şekilde greftlerin ekilmesidir.

Sakal, bıyık ekimi sadece 1 seanstan ibarettir. 1 seansta ortalama olarak 4000-4500 grefte kadar sakal ekimi gerçekleştirilmektedir. Kökler ne kadar sık ekilirse o kadar doğal görünür.

İyileşme süreci oldukça kolaydır. 7-10 gün içerisinde dokular kendini yenilemeye başlar, ekim sırasında oluşan kırmızı kabuklar ise yok olur. Ekim işlemi yapıldıktan 10 gün sonra yıkama işlemi ile beraber kabuklanma da yok olacaktır. Bu dönemde çok dikkatli olmak gerekiyor.

Yaklaşık 1-2 ay içerisinde dökülme başlar. Dökülme kişiden kişiye değişen bir durumdur. Dökülen Sakal, bıyık ekiminden ortalama 2 ay sonra yeni kökler çıkmaya başlar. Ve 6 ile 8 ay içerisinde tam olarak çıkmış olur.