Saç Ekim Teknikleri arasındaki avantajlar ve dezavantajlar nelerdir?

  • FUE Tekniği tüm dünyada uygulanan başarılı bir tekniktir. Saç ekilecek bölge tıraş edilir. Ense bölgesinden alınan Greftlere, doku ve kökler birbirinden ayrılma işlemi yapılır. Daha sonra kanallar açılır ve üçüncü aşamada açılan kanallara kökler ekilir. İyileşme süresi 10 -12 gün kadardır. Bir seansta 5000 Grefte kadar ekim yapılabilir. Santimetre kareye 35-45 kök ekilebilir. Fiyat olarak uygundur. En çok uygulanan ekim yöntemidir.   İz kalma riski yoktur.
  • Safir FUE Saç Ekimi ise, tek farkı açılan kanalların metal bıçakla değilde, safir bıçaklar kullanılarak açılmasıdır. Bu bıçakların ucu üçgen şeklinde olup, gereğinden fazla büyük saç kanal açmaz. Açılan kanal derinliği ve darlığı itibari ile saç kökü daha iyi oturur ve açı değişmesi riski çok azdır. Fiyat olarak çok az bir farkı vardır. İyileşme süreci 2-3 gün daha hızlıdır. İyileşme süreci 8-10 gündür. İz kalma riski yoktur.    Santimetre kareye 40 -50 kök ekilebilmektedir.
  • Perkutan Saç Ekim Tekniği; bu teknik genellikle saç aralarına , saçı traş etmeden araları sıklaştırmak için kullanılır. Ucu yuvarlak iğnelerle ekilecek kanallar diğer saçlara zarar vermeden açılır. Açılan bu kanallara saç kökleri yerleştirilir.  Santimetre kareye 60-70 köke kadar ekilir. Yaraların iyileşme süresi daha kısadır. Özel ekipler uygulayabilir bu tekniği.  Çok fazla uygulanan bir yöntem değildir. İz kalma riski yoktur.Pahalı bir yöntem olmasından dolayı.   
  • DHİ (Choi implanter pen)saç ekimi olarak adlandırılır. Nedeni ise,  ekim aletinin kaleme benzemesidir. Bu yöntemle, iyi yetişmiş ekip tarafından ekim yapılabilir. Böyle ekipler azdır. Ekim yöntemi uzmanlık ister ve zordur. Köklere zarar vermeden ekim yapılmalıdır. Bu ekim yöntemi hasta için rahattır. Enseden alınan saç kökleri kanal açmadan direk istenilen açı kolayca verilerek derinin altına ekilir. İşlem iki aşamalıdır. İyileşme süreci çok hızlıdır. İz kalma riski yoktur. Ekim çok sık yapılabilmektedir. Santimetre kareye 80-100 kök ekilebilmektedir. Özellikle önlerdeki saçların çok yoğun ekilmesinden kaynaklanan doğal görünüm en üst seviyededir. Olumsuz yönü ise, ekim ücretinin çok pahalı olması. Bir seanta en fazla 2000 greft ekilebilmesi. Saçların traş edilmeden de bazı bölgeleri ekilebilinir.
Leave a reply