PRP nedir, uygulama alanları nerelerdir?

   PRP, ”Platelet Rich Plasma-Platelet (trombosit) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Yeni bir cilt gençleştirme yöntemi olan PRP uygulaması son yıllarda geliştirilmiştir.,

Hem erkeklerde hem de kadınlarda yapılan PRP uygulaması saç dökülmeleri, cilt gençleştirmeleri için o bölgelerde kullanılmaktadır. Vücudun farklı bölgelerinde de kullanılmaktadır.

Özellikle kadınlarda saç dökülmelerine, kırılmış saçlara ve sağlıksızlaşmış, parlaklığını yitirmiş saçlarda PRP tedavisi çok başarılı olmaktadır. Kalıcı çözüm olabilmektedir. Erkeklerde de saç dökülmelerini PRP engellemektedir, zayıf saç köklerini güçlendirmektedir. PRP  saç dökülmesini kesinlikle durdurmaktadır. Saçın dökülmesini durdurursa sadece PRP durdurur. Bu tedavide ısrarcı olunursa, yani 6 seans kadar yapılırsa, saç dökülmelerinde ve saç köklerinin güçlenmesinde kesin sonuç alınabiliniyor.

Saç ekimi öncesinde ve sonrasında da PRP tedavisi uygulaması saç köklerinin daha iyi tutmasını ve daha çabuk güçlenerek saçların daha hızlı büyümesini de sağlamaktadır. Aynı zamanda saç ekim hastasının iyileşme süresini kısaltmaktadır. Çabuk iyileşme sağlamaktadır.

Kişinin kendi kanından yapılan bu serumun hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulamanın mutlaka doktor kontrolünde yapılması gerekmektedir. Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır, teşhiş tedavi yerine geçemez.

 

Leave a reply