Penis estetiği, cinsel bölge problemleri kişiyi olumsuz yönde etkileyebilir. Kişinin genital organlarından mutsuz olması onun karşı cinsle olan ilişkisinde önemli bir faktör olarak etki eder. Kişinin mutsuzluğu ve güven eksikliği onun cinsel ilişkiden kaçmasına neden olabilir. Erkekte en sık şikayet edilen problem, cinsel organın beklentiden daha küçük ve kalınlığının az olmasıdır. Bu psikolojiden kurtulmak ve tedavi için, penis uzatma ve kalınlaştırma ameliyatı yaptırıla bilinir. Penis büyütme ameliyatı bir çok yöntem ile yapılabilir. Genellikle penisin bütünlüğünü bozmadan kendi dokusu ile büyütme tercih edilir.

 Erkeklerde penis ile alakalı olarak;

  • Penis uzunluğunun normalden kısa olması,(12 cm.altında)
  • Penis kalınlığının normalden ince olması,
  • Penis doğrultusunun değişik yönlerde kıvrık olması,
  • Sünnet hatalarına bağlı gelişmiş şekil bozuklukları,
  • Penis üzerinde tüylü alanda aşırı yağ bulunmasına,

Penis Büyütme Ameliyatı

Penis büyütme ameliyatı hastane şartlarında 1 saat süren lokal yada genel anestezi altında uygulanan bir işlemdir. Ameliyatın ilk basamağında penis kökünde yerleşmiş asıcı bağların yüzeysel olanlarının bir kısmı serbestlenir. Bu sayede sertleşme esnasında penisin daha çok uzaması sağlanmış olur. Serbestlenen bölgeye bir miktar yağ enjekte edilir bu hem asıcı bağların tekrar yapışmasını önler, hem de itici bir güç olur.

İkinci basamakta ise penis sırtına doğru pubik bölgeden bir miktar cilt adası ilerletilir. Bu penisin ereksiyon anında daha uzamasına katkı sağlar. 12 cm ve daha uzun olanlar nomal kabul edilir.12 cm.altındaki penis kısa sayılır. Türk erkekleri ortalaması 13 ila 16 cm.dir. Ülkelere göre bu ortalamalar değişmektedir.

Son aşamada ise penis dokusuna kişinin kendi vücudundan elde edilen yağ dokusu işlemden geçirildikten sonra transfer edilir. Bu sayede peniste gözle görülür ve tatmin edici bir kalınlaşma elde edilir. Bu transfer edilen yağın en fazla %40 ı kalır. Yeterlidir. Bazı durumlarda 6 ay sonra tekrar yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırma tekrar edilerek daha da iyi sonuç alınır.  Operasyon süresi 45 dk. Sedasyon yöntemi uygulanır.

Penis Kalınlaştırma Ameliyat Sonrası

Bu işlemler sonrasında penis boyunda  2-4 cm uzama, penis kalınlığında ise çevresinde 2-3 cm artış elde edilebilir.

Penis kalınlaştırma ameliyatı sonrasında İyileşme ve günlük hayata dönüş hızlıdır. 4 hafta cinsel ilişki ve masturbasyon yapılmamalıdır. En büyük avantajı ise elde edilen sonucun kalıcı olmasıdır.

Penis Uzatma Ameliyatı Komplikasyonları

Penis uzatma ameliyatı sonrası riskler oldukça azdır. En sık karşılaşılan komplikasyon ise penise enjekte edilen yağların yarattığı küçük düzensizliklerdir. Bu düzensizlikler oluşması durumunda, ikinci bir bir yağ dolgusu uygulanması ile çözülebilir.

Burada en doğru olan yaklaşım, hastanın bizzat ameliyatını gerçekleştirecek olan cerrah ile yüz yüze yapacağı görüşmedir. Hangi işlemin uygulanacağı ve dolayısıyla o işlem ile ilgili oluşabilecek özel riskler konusunda doktor, ayrıntılı bilgi verecektir. Bu tür operasyonlarda  tecrübeli plastik cerrahın seçilmesi çok önemlidir.

    Penise ikinci yağ enjeksiyonu hem oluşan düzensizliği giderir,  ek olarak Peniste kalınlık artışı sağlar. Belli bir süre geçmesi gerekiyor. İlave ücrettir.

Ameliyatsız Penis Kalınlaştırma

Ameliyat istemeyen ama peniste kalınlık arzu eden hastalar için hazır dolgu uygulamaları iyi bir alternatif olabilir. Dolgular genellikle hyaluronik asit içeriklidir. Bu olgularda kalıcılık genelde 1-2 yıldır. Avantajı hayata hemen dönme ve bir iyileşme dönemi olmamasıdır. Daha birçok yöntem vardır.

Kesin, hızlı ve kalıcı çözüm ameliyattır. Bu tür operasyon sayesinde erkeklerin özgüveni artar ve çiftlerin cinsel hayatına olumlu etkisi olur.

Kıllı bölgedeki kesi izi zaman içinde belli olmamaktadır.

Aynı anda ameliyat ile penis büyütmeve  kalınlaştırma yapılır mi?

Aynı seansta her iki işlem de kolaylıkla yapılabilmektedir. Daha da iyi sonuç alınmaktadır.

Penisin ister ameliyatla ister ameliyatsız büyütülmesi kişinin cinsel yönden güvenini kazanması açısından oldukça faydalıdır. Psikolojik açıdan da önemlidir.

En çok sorulan soru : Hastaların ve/veya eş ya da partnerlerin en çok merak ettikleri soru; ameliyattan sonra sertleşmenin bozulup bozulmayacağıdır.

Genellikle sertleşme olumsuz yönde etkilenmemektedir. Bu tür bir sorunla karşılaşınırsa, sorunun kaynağı başka bir nedendir.

Bilakis kişiye ve partnerine daha tatmin edici bir cinsel birliktelik için bu işlemler uygulanmaktadır.

[/vc_column][/vc_row]