JİNEKOMASTİ NEDİR?

Jınekomasti, erkeklerde meme dokusunun  tek veya çift taraflı olarak fazla büyümesi ve kadın memesine benzer bir görünüm almasına verilen isimdir.

Jinekomasti ameliyatında fazla yağ ve meme dokusundan kurtulunur. Eğer meme büyümesine yağ dokusu fazlalığı neden oluyorsa o zaman sadece yağ alma ameliyatı (liposakşın) yeterli olabilirken, eğer meme dokusu daha baskın ise cerrahi olarak bu dokunun çıkarılması gerekir. Çıkartma yöntemi meme dokusuna göre değişmektedir. Doktorla görüşme esnasında Sizin için en uygun yöntem kararlaştırılacaktır.

Doktorunuz görmeden mevcut hastalıklarınızı değerlendirmeden bir sonuç oluşmaz. Operasyon fiyatı da net olarak hangi operasyonun yapılacağına karar verildikten sonra netleşir. Bilgilendirme amaçlıdır. rsamouresthetic her zaman güvenli ellerde olmanızı sağlayacaktır.

Hatta bu meme dokusunun çokluğu ile oluşan büyük memeler, az da olsa kadınlarda olduğu gibi meme kanseri riskini getimektedir. Doktor araştırmaları bunu da göstermiştir.

Ameliyat süresi, yapılacak operasyona göre 45 dakika ila 2 saat arasındadır. Etkili ağrı kesiciler sayesinde ağrısız bir ameliyattır. 7 gün içinde işinize dönebilirsiniz. 1 gece hastanede kalmanız gerekebilir.  İyileşmenin daha iyi ve konforlu olabilmesi için 4 ila 6 hafta  kadar korse giyilmesi gerekir. 4 hafta efor gerektiren aktivitelerden kaçınmak gerekir. Bilgilendirme amaçlıdır.

Leave a reply