GÖZ KAPAK AMELİYATINI YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Üst göz kapağı yada Üst ve Alt göz kapak ameliyatı olmaya karar verdiniz. Neye göre doktor seçimi yapıyorsunuz? Doktor seçerken kendinize sormanız gereken sorular:
– Ameliyatımı yapacak doktor bu tür ameliyatlarda yeterince tecrübeye sahip mi?
– İnternet ortamında ki paylaşılan bilgiler ve fotolar gerçeği yansıtıyor mu?
– Ameliyat hastane ortamında ve steril ameliyathanede mi yapılacak? Yoksa bir güzellik merkezinde mi?
– Ameliyatı yapacak kişi uzman doktor mu?
– Ameliyat öncesi covid testi, kan testleri yapılıyor mu? Bunlar ödenecek ücrete dahil mi?
– Ameliyat olmadan önce hasta odaya çıkarılıyor mu? Ameliyattan sonra odasında bir müddet dinlenmeye fırsat tanınıyor mu?
– Ameliyat sonrasındaki kontrol ücretsiz mi?
– Dikiş izleri zamanla belli olup olmadığını ve önceki hasta orjinal fotosu gösteriliyor mu? Fikir verme açısından.
– Ön muayene ücretli mi?
– Ön muayene olmadan direkt ameliyat olmaya karar vermeli miyim?
– Ameliyatımı bu ameliyatlarda tecrübeli göz cerrahı mı yoksa plastik cerraha mı yaptırmalıyım? Önceden buna karar verilmeli. Doktor tercihinizi en baştan belirtmelisiniz.

Buna benzer soruları kendi kendinize sorup, cevaplandırdıktan sonra araştırmaya başlayabilirsiniz.
Sizlere tavsiyem, sadece internetten doktor hakkındaki yorumlara bakıp, hasta fotolarına bakıp karar vermemeniz. Mutlaka ameliyat öncesinde doktorla yüz yüze görüşünüz. Doktordan emin olursanız, olumlu bir düşünce içinizde belirirse o zaman ameliyata net olarak karar vermeniz. İster plastik cerrah isterse plastik cerrah ameliyatı yapsın, önemli olan bu tür ameliyatlardaki tecrübesidir. Bu ameliyatlar lokal anestezi ile yapıldığı gibi genel anestezi altında da yapılmaktadır. Bu ücrette etkendir.

Üst göz kapak ameliyat fiyatları 2500 ila 7000 tl. arasındadır.
Üst ve alt göz kapak ameliyatı aynı anda, genel anestezi ile Plastik cerrah tarafından yapılması gerekiyor. 8000 tl.ile 15.000 tl. arasındadır. Güncel fiyatlardır.

Her doktor kendi fiyatını uygulamaktadır. Bu ücretlerin altında ameliyat yapan yerleri iyi araştırmanızı tavsiye ediyorum. Sonradan pişman olmayın.

Daha önce başka bir yerde başarısız sonuçlanmış bir ameliyatı tekrar yaptırmak, yani revizyon ameliyat yaptırmak daha pahalıdır. Bazen de revizyon yapılamamaktadır. Bu tür ameliyatlar hastanede ve uzman doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Uzman Doktor haricinde, hiçbir sağlık elemanı yada asistan doktor dahi yapamaz.

RS amour estetik, her zaman en iyi kararı almanızı sağlamak için yanınızdadır. Doğru bilgilendirmenin adresi.

Leave a reply