Doğumdan sonra göğüs estetiği nedir?

Annelik çok kutsaldır. Doğum sonrasında emzirme döneminde göğüsler sütten dolayı hacim kazanırlar. Emzirme dönemi bittikten itibaren memeler tekrar 6-7 ay sürede küçülürler. Tabi ki bir yada iki emzirme döneminden kaynaklanan meme sarkmaları ve şekil bozuklukları oluşabilmektedir. Bu şekil bozuklukları da iki şekilde düzeltilebilmektedir.

  • Ameliyatsız yöntemle : Göğüste sarkma yoksa, kişinin kendi yağından alınıp, göğüs dolgusu amaçlı memelere enjekte edilmektedir. Başka bir yöntem de; hyalünorik asit dolgu ile yapılabilmektedir.  2 yılda bir tekrarlanması gerekir. Çünkü bu yöntem geçicidir.
  • Cerrahi yöntemle Meme dokusundaki hacim kaybı ve sarkmalar  meme implantı  ile giderilebilir. Doğal meme dokusuna uygun implantlar kullanılarak gerçekleştirilir. Hastanın vücut yapısına yada isteğine göre damla yada yuvarlak implantlar kullanılır. Ameliyat süresi 1,5 saat cıvarındadır. 4-5 gün sonra normal hayata dönülebilinir.  Bazı durumlarda simetri bozukluğu da memelerde aynı anda düzeltilir.  Bu yapılırken farklı ölçüde iki implant kullanılır.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             RSamouresthetic‘in uzman plastik cerrahları Size en doğru bilgileri vererek ve Size uygun olan en iyi operasyonu yaparak, evinize mutlu dönmenizi sağlayacaklardır. Bu aşamaların başından sonuna kadar rsamouresthetic her zaman hastalarımızın hizmetinde olacaktır.
Leave a reply